• https://www.facebook.com/psikofiz.yeni
  • https://twitter.com/pskalpardic/
Hipnozla Kilo Verme

 HİPNOZLA KİLO VERME

 

İçimde çatışan kim?

YEMEK YİYEN BEN ve İNCE OLMAK İSTEYEN BEN

 

Hipnoz doğrudan bilinçdışı zihin üzerinde etkili olan sonuç odaklı bir metodolojidir. Zihinsel, duygusal, fiziksel, bilinç, bilinçaltı ve bilinçötesi düzeylerde değişim ve dönüşümler amaçlanır. Hipnoz hepimizin yaşamında var olan ve çoğunlukla farkında olmadan deneyimlediğimiz bir zihinsel süreçtir. Örneğin televizyon izlerken öylesine yoğunlaşırız ki, etrafımızda söylenenleri duyarız ama cevap veremeyiz. Yani bir şekilde kişi içe dönük odaklanma yaşar.

Hipnoz yöntemiyle kilo verme de amaçlanan kişinin yeme tutumunu, yeme hızını ve yeme şeklini değiştirmektir. Bilindiği üzere diyet programlarının en zor kısmı programa uymaktır. Hipnoz ile kilo verirken kişinin uyumunu oluşturmak amaçlanır ve gündelik hayatta normal yeme şekli yeniden düzenlenir. Dolayısıyla program sadece kilo vermeyi değil yaşam içerisindeki düzenini de oluşturur. Örneğin kişinin egzersiz alışkanlığını da oluşturmasında katkı sağlar.

Birçok psikolojik etkinin kişinin yeme düzenini etkilediğini hepimiz çok iyi biliriz. Örneğin üzüldüğümüzde, gergin anlarımızda ve hatta sevinçli anlarımız da bile yemek yeme isteğimiz değişir. Dolayısıyla hipnoz yeme alışkanlığımızın altındaki sebebi de bulmamızı ve değiştirmemizi sağlar.

Metropolitan Üniversitesi uzmanlarından Dave Smith'in yaptığı araştırmada her gün bir saat egzersiz yapanlardan daha çok, 1 saat aynı egzersizi yaptığını düşünen, zihninde canlandıran grup başarılı olmuş hatta yarım kilo daha fazla kilo vermişlerdir.


ANKARA PSİKOLOG ALP ARDIÇ

http://www.psikologalpardic.com
  
5402 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Randevu Hattı

    

 0312 441 24 26

 0542 575 71 15

Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam96
Toplam Ziyaret426918