• https://www.facebook.com/psikofiz.yeni
  • https://twitter.com/pskalpardic/

Mutsuz İlişkiler ve Psikoterapi

 

 Mutsuz İlişkiler ve Psikoterapi

Şöyle anlatıyor danışanlar, sağlıklıyım, evim var, işim var, iyi bir eğitimim var, iyi para kazanıyorum, arkadaşlarım var, geziyorum eğleniyorum ama mutsuzum.
Dışarıdan bakıldığında imrenilecek hayatlar içine girdiğinizde insanı hayrete düşürüyor. Her şeyi var diyeceğiniz insanlar mutsuzluğun pençesinde kıvranıyor.

Toplum yalnız insanı mutsuzluğu itmek için gizli bir sözleşme yapmış gibi davranıyor, evde kalmış klişesi en marjinal diyeceğiniz kişileri bile içten içe kemiriyor. Evlenmeyen, bir ilişkisi olmayan kişi hele kadınsa allame-i cihan olsa toplumda istediği saygıyı görmüyor, özgüveni ne kadar yüksek olsa da eksiklik duygusuyla boğuşup duruyor.


Sanatın hemen her dalı, film endüstrisi, müzik sektörü, edebiyat hep kadın erkek ilişkisinden beslendiğinden, medya da bunu bile isteye abartarak kullandığından ilişki sorunlarını insanın yaşamından, davranış biçiminden, düşüncesinden uzaklaştırması mümkün bulunmuyor.


Bütün bu baskı insanları  yanlış ilişkiler kurmaya ya da devam ettirmeye yönlendiriyor.


İşte bu noktada kendiniz olmaktan uzaklaştığınız anda, sahip olduklarınızın farkına varmayı bırakıp, sahip olamadıklarınız için kendinizi yiyip bitirdiğiniz o anda durup düşünmeli ve bu gidişe bir son vermelisiniz.


Bunun için ise önce kendinizi tanımanız gerekiyor.


Bunun yolu da toplumsal baskı sonucu oluşan bilinçaltı kalıplarınızın kırılmasından, toplumun ne istediği değil, sizin ne istediğiniz, ya da ne istemediğinizi bilmenizden geçiyor. Psikoterapi bu noktada ruhunuzun derinliklerinde gizli gerçek sizi ortaya çıkarmak yoluyla yaşamınızı duygusal atıklardan temizleyerek yeni bir başlangıç yapmanıza yardım ediyor.

 

 

 Psikolog Alp Ardıç 

Randevu Hattı

    

 0312 441 24 26

 0542 575 71 15

Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam78
Toplam Ziyaret421109