• https://www.facebook.com/psikofiz.yeni
  • https://twitter.com/pskalpardic/

EFT Nedir?

EFT NEDİR?

 

EFT psikolojik bir masaj tekniğidir. Ben bu tekniği sıklıkla kullanırım çünkü duygusal sağlığı en iyi hale getirmek için en etkili tekniklerden biridir. Duygusal sağlığın fiziksel sağlık ve iyileşmek için ne kadar önemli olduğu genellikle gözden kaçırılır. Yaşam tarzınıza ve perhizinize ne kadar sadık olursanız olun, vücudunuzu ideal sağlığına ve koruyucu güçlerine eğer önünüzde duygusal bariyerler varsa ulaşamazsınız.

 

 EFT tekniği ögrenmek çok kolaydır ve size şu konularda yardımcı olur.

 

 —Negatif duyguları ortadan kaldırmada,

 

—Yemek yemeye olan aşirı isteği ortadan kaldırmada,

 

—Ağrıları azaltmada veya tamamen ortadan kaldırmada,

 

—Pozitif hedeflerinize ulaşma konusunda EFT sizin işine çok yarayacaktır.

  

EFT bir çesit psikolojik masaj tekniğidir. Aynı enerji meridyenleri kullanılarak yapılan akupunktur tedavisine çok benzemektedir. Bu teknik fiziksel ve duygusal rahatsızlıkları tedavi etmekte kullanılır.

Akupunkturdan farkı iğnelerin kullanılmamasıdır. İğneler yerine, belirli bir problemi düşünürken kafanıza veya göğsünüze parmak uçlarınızla yapılan kısa ve hafif vurmalardır. Bunun amacı belli meridyenlere kinetik enerji akışını sağlamaktır.

 Düşündüğünüz olay travmatik bir olay, bir bağımlılık veya ağrılar olabilir. Bu vurma işlemlerini yaparken olumlu ifadeleri de dile getirmeyi aklımızda bulundurmalıyız.

 Vurma işlemleriyle bu olumlu ifadelerin bir arada kullanılması, vücudun bioenerji sisteminden kısa devrelerin duygusal engellerin temizlenmesini sağlar. Bu duygusal engeller sizin aklınızın ve vücudunuzun dengesini bozuyor olabilir. Bu yüzden bu engellerin ortadan kalkması sizin ideal sağlığınıza ulaşmanızda ve fiziksel hastalıklarınızı iyileşmesinde çok önemlidir.

 

Randevu Hattı

    

 0312 441 24 26

 0542 575 71 15

Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret421105